13 kwietnia 2024

tynki i posadzki

Budowa z pustaków ceramicznych

Budowa z pustaków ceramicznych

Pustaki ceramiczne są w Polsce jednym z najpopularniejszych materiałów, jakie wykorzystuje się do budowy domów. Jednak praca z nimi wymaga pewnej wiedzy i dobrej znajomości właściwości tego budulca.

Wiedzieć należy o tym, że wiele pustaków ceramicznych wymaga dodatkowego docieplenia. Jednak jest to wynagradzane w postaci wytrzymałości takich pustkaów – co prawda potrzebują docieplenia, jednak są niezwykle wytrzymałym i mocnym materiałem.

Na jakość wpływać będzie oczywiście też sam sposób produkcji takiego pustaka, dlatego warto przy zakupie kierować się również jego marką i wybierać raczej sprawdzonych i znanych producentów. Ogólna zasada jest taka, że im pustak będzie grubszy, tym mniej docieplenia będzie mu potrzebne.

Wybierając budowę z pustaków ceramicznych warto jest inwestować w te  o najwyższej wytrzymałości, gdyż będzie to miało duży wpływ na późniejszą eksploatację budynku. Im pustaki będą bardziej wytrzymałe i mocniejsze tym lepiej będą sobie radziły z wszelkimi naciskami, także z tymi z wyższych kondygnacji budynku.

O dobrej jakości budowy z pustaków ceramicznych przekonamy się już na samym początku, kiedy to będziemy np. gipsować czy tynkować ściany.

Dzięki wytrzymałym i mocnym pustakom ceramicznym unikniemy pęknieć i osłabienia ścian. Budując dom z pustaków ceramicznych warto jest też wiedzieć o tym, iż ściany zewnętrzne powinny być budowane z pustaków o większej wytrzymałości.

Natomiast jeżeli chodzi o stawianie ścian wewnątrz budynku to tam pozwolić sobie możemy już na wykorzystywanie nieco cieńszych pustaków.

zarządzanie nieruchomościami lublin www.pik.legnica.pl