24 września 2023

tynki i posadzki

Budowa z pustaków ceramicznych

Co powinniśmy wiedzieć o budowie domu?

Budowa domu jest bardzo trudnym i złożonym zadaniem. Podczas budowy, która zazwyczaj trwa kilka lat spotkać może nas wiele problemów i nieprzewidzianych niespodzianek.

Dlatego też warto, zanim jeszcze budowa się rozpocznie, dowiedzieć się kilku rzeczy, które na pewno w przyszłości okażą się być bardzo przydatne. W Polsce zdecydowana większość domów jest budowana w systemie gospodarczym.

Co to oznacza? Otóż budując w systemie gospodarczym samodzielnie wybieramy i zatrudniamy kolejne ekipy i firmy, które będą pracowały przy budowie domu. Wymaga to od nas dużych nakładów czasu, jednak pozwala zaoszczędzić czasami naprawdę duże sumy pieniędzy.

Jednak metoda gospodarcza, chociaż najbardziej ekonomiczna jest jednocześnie najbardziej ryzykowna. Przy każdorazowej nowej współpracy z kolejną firmą musimy podpisywać nową umowę, a co za tym idzie rozpoczynamy nową współpracę bez wcześniejszych doświadczeń z danym usługodawcą.

Dlatego też przed wyborem firmy lub ekipy budowlnej warto jest zapoznać się z jej referencjami. Oczywiście budowa domu zaczyna się dużo wcześniej niż w momencie wykopania fundamentów.

Pierwsze kroki stawiamy bowiem już podczas wyboru odpowiedniej działki. Warto jest w tej kwestii zasięgnąć porady fachowca, który podpowie nam, czy dany teren będzie dobry pod zabudowę oraz czy jego geolokalizacja jest korzystna.

Ważna będzie oczywiście także wielkość działki a także to, jaki jej procent zostanie przeznaczony pod zabudowę. Już na początku warto zwrócić także uwagę na otoczenia działki – to z nim przecież będziemy mieli styczność na co dzień.

https://hydrauliq.pl/hydraulik-chotomow/ zarządcy nieruchomości katowice