24 lutego 2024

tynki i posadzki

Budowa z pustaków ceramicznych

Jaki dach wybrać na okrycie domu

Bez względu na to czy decydujemy się na zakup gotowego projektu domu czy też uczestniczymy osobiście w projektowaniu domu od samego początku zawsze jedną z kluczowych kwestii powinien być dach. Ważne są bowiem nie tylko jego walory estetyczne i to, czy nam się podoba – istotniejsze jest bowiem czy zaproponowany przez architekta dach będzie odpowiedni do typu domu, warunków atmosferycznych jak i samej działki wraz z jej otoczeniem. Wybór projektu dachu jest bardzo trudnym zadaniem.

Chociaż fachowcy przygotowują dachy dostosowane do potrzeb jak i możliwości finansowych klienta to nadal wybór pozostaje bardzo trudny. Wybierając dach trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele zróżnicowanych czynników, m.in.

: kształt dachu, jego spad oraz powierzchnię. Znaczenie ma także rozkład pomieszczeń w domu oraz to, czy przy budynku znajdzie się garaż oknoplast.com.pl/bramy-garazowe. Jak zatem w gąszczu tej wiedzy dobrze i rozsądnie wybrac najlepszy dla siebie dach? Ponieważ dach jest jednym z najbardziej widocznych elementów każdego budynku to warto oczywiście zwrócić uwagę na jego aspekty estetyczne.

Wybierać tutaj można np. w typach pokryć – może być to płyta lub dachówka betonowa lub ceramiczna. To jednak nie koniec.

Jeżeli budynek będzie stał w bardzo wietrznym miejscu to lepiej jest zrezygnowac z bardzo wysokich i spadzistych dachów. Jednak w sytuacji dużych opadów, np. śniegu, dachy o wysokim spadzie są jak najbardziej wskazane, gdyż uniemożliwią one zaleganie śniegu na budynku i zmniejszą ryzyko zniszczenia dachu pod wpływem nacisku śniegu.

www.electriceye.pl