1 kwietnia 2023

tynki i posadzki

Budowa z pustaków ceramicznych

Jakie dachówki do domu parterowego

Na rynku dostępnych jest wiele typów dachówek, które różnią się nie tylko kolorem, ale także i kształtem, materiałem z jakiego są wykonane oraz właściwościami. Dachówki w zależności od typu różnią się także swoim ciężarem a co za tym idzie – także i wytrzymałością oraz odpornością.

Wiele możliwości wyboru bywa naprawdę kłopotliwe, jak zatem dobrze wybrać dachówki, by świetnie sprawdzały się jako pokrycie domu parterowego? Dachówki przede wszystkim podzielić można na dwie główne grupy zróżnicowane pod względem materiału, z jakiego są wykonane. Stąd też możemy wybierać pomiędzy dachówkami ceramicznymi lub też cementowymi, czyli tymi wykonanymi z betonu.

Dachówki ceramiczne są wytworzone z ceramiki, która powstaje z gliny i jest wypalana w bardzo wysokiej temperaturze. Dachówki ceramiczne charakteryzują się przede wszystkim bardzo dużą wytrzymałością, są odporne na uszkodzenia i gwarantują długowieczność pokrycia.

Drugi typ, czyli dachówki betonowe, są wyprodukowane z cementu. Dachówki takie są zawsze pokryte cienką warstwą specjalnego szkliwa z ceramiki, co wyglądem imituje typowe dachówki ceramiczne.

Dachwki cementowe są tańsze, co niestety przekłada się na ich nieco niższą jakość. Przede wszystkim, w porównaniu do dachówek ceramicznych, dachówki cementowe nie są tak wytrzymałe i są mniej trwałe.

Dachówki, bez względu na to jakie wybierzemy, są ciężkim pokryciem dla dachu. Dachówki ceramiczne są cięższe niż cementowe, dlatego też jeżeli rozważamy ich wybór to musimy go wcześniej przedyskutować ze specjalistą, który do domu parterowego zaprojektuje odpowiednie zadaszenie, które wytrzyma nacisk dachówek.

Podnośniki Poznań http://www.dekarbud.pl/PL-H21/uslugi-podnosnikiem-koszowym-poznan-i-okolice.html https://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-bogdanowo