13 kwietnia 2024

tynki i posadzki

Budowa z pustaków ceramicznych

Media doprowadzone do domu

Aby móc rozpocząć na działce budowę domu trzeba ją najpierw uzbroić. Uzbrojenie działki polega na doprowadzeniu do niej bieżącej wody, prądu oraz ewentualnie gazu i kanalizacji. Jeżeli działka nie będzie miała do nich dostępu to niemożliwe będzie uzyskanie zgody na budowę. Jak zatem wygląda doprowadzenie mediów do działki, do kogo należy się z tym zwrócić i jakie są tego koszty? Aby podączyć działkę do mediów należy w pierwszej kolejności skontkatkować się z ich dostawcami, czyli np.

wodociągami, zakładem energetycznym oraz dostawcą gazu. Obowiązkowo należy także wydać zapytanie o warunki uzyskania takiego dostępu oraz dostarczenie wniosku o przyłączenie działki do danej sieci. Do wniosku kierowanego do dostawcy należy dołączyć m. in.

takie dokumenty jak akt notarialny lub inny dokument, który będzie potwierdzał własność danej działki, zasadniczą mapę, która określa odległość działki od najbliżej znajdującego się przyłącza mediów. Czasami konieczne jest także dostarczenie innych dokumentów, np. wypis z rejestru gruntów lub informacje o szacowanym zużyciu wody. Na podstawie tak dostarczonych szacowanych dany dostawcy będą w stanie okreslić to na jakich zasadach i w jakich warunkach będą mogli dołączyć daną działkę do konkretnych mediów.

Jeżeli planujesz zakup działki i budowę na niej domu to warto jeszcze przed ostatecznym podjęciem decyzji o zakupie dowiedzieć się od dostaców czy możliwe będzie podłączenie działki do mediów oraz jaki będzie tego koszt. Nie często, ale jednak czasami zdarza się, że jakaś działka nie może być podłączona do mediów, lub też wiąże się to z ogromnym kosztem.

Żuraw ciesielski Skórzewo http://www.dekarbud.pl/PL-H83/wynajem-malego-dzwigu-w-skorzewie.html Falo Nieruchomości http://falonieruchomosci.pl/ zarządzanie nieruchomościami Poznań, Palacza 104 www.zywiecsport.pl