9 lipca 2020

tynki i posadzki

Budowa z pustaków ceramicznych

Odbiór budynku

Po całym długim i często nieco kłopotliwym procesie budowy w końcu się udało – dom stanął. Teraz można go już odebrać. Pamiętać należy o jednym – jeżeli budowałeś dom jednorodzinny to formalny odbiór budynku jest koniecznością, aby móc w nim mieszkać legalnie. Kiedy budowa domu już się zakończy konieczne będzie zgromadzenie potrzebnych dokumentów, które obowiązkowo trzeba będzie dostarczyć do odpowiednich instytucji. Odbiór budynku co prawda wymaga dopilnowania kilku formalności, jednak jeżeli wcześniej się z nimi dobrze zapoznasz to będzie to szybki i zupełnie bezproblemowy proces. Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby w trakcie trwania procesu budowy gromadzić wszystkie odbierane dokumenty, wszystkie powinny znaleźć się w dzienniku budowy.

Dokumenty te dotyczą przede wszystkim umów zawieranych z dostawcami mediów, odbiorami prac budowlanych oraz instalacyjnych a także protokołów odbioru. Wszystkie te dokumenty będą potrzebne do sfinalizowania odbioru budynku. Warto wiedzieć też o tym, że zawarcie umów z dostawcami mediów jest konieczne do tego, aby zawiadomić o zakończeniu budowy. Przy odbiorze budynku bardzo wazna pozostaje jeszcze jedna kwestia, chodzi o świadectwo charakterystyki energetycznej, które musi być ważne i aktualne. Jest to konieczny dokument, który będzie dołączony do pisemnego zawiadomienia o zakończeniu budowy domu. Na podstawie ważnego świadectwa charakterystyki energetycznej określone zostanie źródło energii oraz to, na co jest ona w budynku zużywana.

Lokale do wynajęcia w Poznnaiu i Baranowie https://agrobex-wynajem.pl/lokale-do-wynajecia.html biura w Poznaniu wzmocnienie gruntu