25 lutego 2024

tynki i posadzki

Budowa z pustaków ceramicznych

Ubezpieczenie domu w budowie

O ubezpieczeniu domu warto jest pomysleć jeszcze zanim się do niego wprowadzisz. Ubezpieczyć dom jest bowiem warto jeszcze na etapie jego wczesnej budowy, gdyż jak się okazuje już wtedy jest on narażony na wiele zdarzeń i wypadków losowych, które mogą narazić cię na spore straty.

Dom w budowie jest ubezpieczany w bardzo podobny sposób jak obiekt zamieszkały. Wielkości składek są zazwyczaj niższe, chociaz jednak też nie zawsze – wszystko zależy od danego ubezpieczyciela oraz od wybanego zakresu ochrony.

Co zatem warto jest na pewno ubezpieczyć, jeżeli nasz dom jest dopiero na etapie budowy? Ubezpieczyć można niemal wszystko i na każdą sytuację, jednak pierwszy i podstawowy pakiet ubezpieczenia powinien obejmować przede wszystkim ubezpieczenie ścian i murów oraz innych elementów stałych takich jak np. okna, drzwi czy podłogi oraz eleganckie klamki do drzwi wewnętrznych.

Dom w budowie można także ubezpieczyć od kradzieży, także tych z włamaniem. Większość inwestorów bowiem podczas budowy wiele z elementów wykończeniowych przechowuje na terenie budowy lub też w powstającej nieruchomości.

Dla złodzieja to bardzo łakomy kąsek, gdyż może stać się on w prosty i szybki sposob posiadaczem nowych paneli, drzwi, mebli lub innych elementów wyposażenia. Jeżeli zastanawiasz się nad wykupieniem ubezpieczenia dla domu będącego jeszcze w budowie warto jest wcześniej skontaktowac się z kikoma ubezpieczycielami i porównać ich oferty.

Najlepiej będzie gdy z każdym ustalisz indywidualną ofertę, wówczas najłatwiej ci będzie je porownać.

www.wiezirodzinne.pl