25 lutego 2024

tynki i posadzki

Budowa z pustaków ceramicznych

Zalety domu parterowego

Jeszcze kilka lat temu można było zaobserwować modę na budowanie dużych, wielokondygnacyjncyh domów. Jedno a nawet dwa piętra w domu jednorodzinnym był wręcz normalnością. Dzisiaj jednak powoli odchodzi się od tego trendu i ludzie coraz bardziej zaczynają deceniać zalety domów parterowych.

A jest ich naprawdę sporo. Przede wszystkim domy parterowe są w budowie prostsze niż budynki wielokondygnacyjne. Co za tym idzie sam proces budowy jest krótszy.

Prace mniej skomplikowane i mniej złożone, dzięki czemu występuje mniejsze ryzyko popełnienia błędu podczas budowy. Domy parterowe są też tańsze niż domy piętrowe o tej samej powierzchni użytkowej. I chociaż do domu parterowego potrzeba więcej fundametu a także więcej zadaszenia na zakrycie powierzchni użytkowej, to jego koszty są nadal o wiele niższe.

Dom parterowy jest też bardziej ekonomiczny jeżeli chodzi o oszczędność miejsca. W domach piętrowych schody zajmują zazywczaj dużo powierzchni, czasami nawet kilkanaście metrów kwadratowych – a im pięter więcej tym więcej zmarnowanej przestrzeni. W domach parterowych, w których schodów nie ma taki problem się nie pojawia.

Kolejna zaleta domów parterowych to na pewno praktyczność. Domy takie świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku młodych rodziców z dziećmi jak i seniorów. Ponieważ wszystkie pomieszczenia użytkowe znajdują się na jednym poziomie nie ma niebezpieczeństwa ani też żadnych trudności związanych z faktem przemieszczania się pomiędzy kolejnymi piętrami budynku.

https://tumieszkamy.pl/zarzadzanie-nieruchomosciami-wroclaw www.seeimagination.pl